TERNE ČHAVE jsou dnes, podle názoru mnohých, nejoriginálnější a bezesporu také jedna z nejúspěšnějších českých romských kapel. Nepotřebují kopírovat jiné originály ani se nedrží jednoho osvědčeného a zaběhaného stylu, ale svobodně překračují hranice žánrů a jsou přitom stále sví - jsou to Terne Čhave! Latinu, reggae i jazz, flamenco, rock i klezmer můžete slyšet na jejich prvním albu "Avjam pale" z roku 2003 a druhém CD "Kaj džas" (2004, obojí Indies Rec.), to vše smícháno s melodiemi a harmoniemi vyrůstajícími z hlubokých kořenů tradiční romské hudby. Terne Čhave hrají a zpívají tradiční romské písně, které se naučili od svých rodičů a prarodičů, ale také své vlastní písně se současnými příběhy o lásce a smutku, radosti i chudobě, o rodině, ženách a dětech. Zvuk skupiny je postaven na 2 kytarách a tříhlasém vokálu, doplňují jej housle, akordeon, baskytara, bicí a perkuse. S tímto zvukem a fúzí mnoha stylů (gypsy roots & urban grooves) překračují Terne Čhave hranice romské hudby v té podobě, jak byla do této chvíle vnímána.
Největší devizou Terne Čhave jsou ale jejich koncerty, které jsou již pověstné svou energií a nasazením. Díky tomu se již objevili na festivalech jako Colours of Ostrava, Rock for People, Blues v lese, Mezi ploty, Khamoro nebo Sázava Fest. V roce 2004 získali první pozvání na zahraniční festivaly, především na obří festival Sziget /Budapest, kde vystoupili přímo v hlavním programu před Esmou Redžepovou, jednou z největších hvězd romské hudby, nebo na jeden z nejvyhlášenějších polských festivalů Sabalowe Bajania. Další koncerty odehráli v Polsku, Maďarsku a Německu. Doma vystupovali společně např. s Věrou Bílou a Kale, Idou Kelarovou, Kálmán Balogh Gipsy Cymbalom Band, Romano Drom nebo Bratsch.
V letech 2004 - 2005 odehráli více než 130 koncertů, kromě výše zmíněných velkých českých festivalů také mnoho dalších vystouopení v klubech, na slavnostech a festivalech v ČR a také v zahraničí - v Polsku, Belgii, Holandsku, Skotsku, Itálii, Lucembursku a na Slovensku.